ייעוץ פנסיוני בזמן הנכון

חיסכון לגיל הפרישה, הוא אחד הצעדים הכלכליים החשובים ביותר עבור כולנו, שכן זוהי הדרך הטובה ביותר לדאוג לעתידנו בגיל הפנסיה. אולם, לא פעם, המגוון הגדול של מסלולי החיסכון עלול לבלבל ועל כן, מנת שנוכל לקבל את המירב מהתכנית הפנסיונית ולהימנע מהפסד כספי, חשוב מאוד לקבל ייעוץ פנסיוני מקצועי על ידי יועץ מוסמך ובעל ניסיון.

מתי כדאי לקבל ייעוץ פנסיוני?

אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לחסוך לפנסיה ולדאוג לעתיד שלנו. למעשה, ככל שנעשה זאת מוקדם יותר, כך נוכל לוודא כי המסלול בו אנו נמצאים, הוא הטוב ביותר עבורנו. זכרו – כפי שאתם דואגים לעתידכם באספקטים אחרים, כגון חיסכון לרכישת דירה, או לימודים גבוהים כדי לפתח קריירה, כך חשוב לדאוג לצרכים שלכם בגיל הפרישה.

קבלת ייעוץ פנסיוני – אל מי פונים?

כיום ניתן לקבל ייעוץ פנסיוני משלושה גורמים שונים: מהבנקים, מחברות הביטוח ומיועצים עצמאיים.

כל אחד מן הגורמים הללו, יכול להעניק לנו ייעוץ פנסיוני טוב, אך בעת קבלת הייעוץ, יש  לשים לב לפרמטרים הבאים:

  1. מומחיות: יש לוודא כי היועץ הפנסיוני הוא בעל ההכשרה המקצועית המתאימה.
  2. אובייקטיביות: על מנת שנקבל ייעוץ פנסיוני טוב, על היועץ להיות אובייקטיבי ולא להעדיף מאינטרס אישי שלו, מוצר פנסיוני כזה או אחר.
  3. התאמה אישית: על היועץ הפנסיוני להכיר את הצרכים וההעדפות שלנו ועל פיהם, להציע מגוון של מסלולים מתאימים, אשר יניבו את התפוקה המקסימלית.

ההמלצה המסתמנת היום כאמור, היא קבלת שירות בתחום מיועץ פנסיוני אובייקטיבי עצמאי –  יועץ זה יהיה בעל רישיון משרד האוצר ולו אין אינטרס פנימי והוא אינו עובד או משווק של חברות ביטוח.

שיקולים בבחירת החיסכון המתאים

בחירת החיסכון הפנסיוני, צריכה להתבסס על פרמטרים מסוימים, אשר יקבעו את מידת האטרקטיביות של מסלול מסוים עבורנו, באופן אישי. בין הפרמטרים הרלוונטיים : רמת ההכנסה הנוכחית, לצד גובה ההכנסה הצפויה בעתיד, המצב המשפחתי וכיו"ב. היועץ הפנסיוני מולו נעבוד, צריך לשקול את כל הנתונים החשובים ועל פיהם, להציע לנו תוכניות מתאימות.