ביטוח והשכרת רכב בחו"ל

לא כל דבר שאנחנו מכירים מבחינת ביטוחים ונסיעות ברכב נכון לגבי חו"ל כמו בישראל, לדוגמא, ביטוח לנזקי גוף לא תקף בחו"ל, על מנת לבטח את הגוף שניזוק כתוצאה מתאונה, יש לבטח כבר בישראל עוד לפני היציאה לחופשה.

במידה ונסעתם לחו"ל וחלילה נתקלתם בתאונה, עליכם לשלם מכיסכם על מלא עלות הנזק בתאונה. אל תקחו סיכונים, וודאו מול הסוכן המוכר שלכם מה צריך להיעשות בצורה נכונה לפני נסיעה לחו"ל, בדיוק כמו שאתם דואגים לביטוח נסיעות כך גם אתם צריכים לדאוג לבדוק מראש, מה בדיוק מכיל ביטוח הרכב שאתם משכירים בחו"ל, אפילו אם מדובר באותה חברת השכרה מישראל, החוקים בחו"ל שונים ולכן רוב חבילות הביטוח שונות בתכלית.

לפני שאתם חותמים, חכו רגע

אחד הסעיפים הנוספים שלא כולם מבינים עד הסוף זה עניין ה"אותיות הקטנות", בחו"ל כמו שאמרנו זה שונה בהחלט, דוגמא טובה שלא הרבה מכירים, כאשר אתם נוסעים ברחבי הארץ הזרה שאליה הגעתם, יש לפעמים אזורים שמוגדרים כמבוטלים מבחינת הביטוח, מה שאומר פשוטו כמשמעו – אם אתם שם, אתם לא מבוטחים! נשמע מוזר אך כך זה עובד לרוב בארצות זרות, אם אתם לא מכירים את האותיות הקטנות אתם עלולים להיקלע למצבים מאוד לא נעימים.

בדיוק כמו שאתם מכירים את סוגי הביטוח כאן בישראל, רצוי מאוד שתכירו את הביטויים הבאים לפני יציאתם לחו"ל או לפחות לפני שאתם משכירים רכב לחו"ל (או לפחות תזכרו שיש כאלו)

  • CDW: כיסוי מלא של הרכב מפני נזקי תאונות דרכים וכיסוי של צד ג', זה לא אומר שלא תשלמו גם השתתפות עצמית, אבל תמיד תוכלו להרחיב בעזרת SCDW
  • SLI: ביטוח יוקרתי יותר, ביטוח המכסה את הבסיס + הרחבות לפגיעה באחד מהשוכרים ברכב או בצד הג' של התאונה
  • PEC: לפגיעות של הרכוש של הנוהגים ברכב המושכר (הן אם נפרץ הרכב והן אם נגנב)
  • TP: כיסוי זה מדבר במיוחד על גניבות הרכב, לא מעבר (אלא אם כן תרחיבו בעזרת STP)
  • PAI: לפגיעות פיזיות אשר מצריכות טיפול רפואי. (במידה ויש לכם ביטוח נסיעות, אתם לא תזדקקו לביטוח רכב שכזה)
  • ישנם עוד שמות לביטוחים כמו LDW או PDW שזה דיי הרעיון של השם של הביטוח הראשון שנרשם אבל כל עוד אתם מכירים את הבסיס, חברות הביטוח / נסיעות יעזרו לכם להבין את השאר.

הנושא כולו לא אמור להיות כזה מטריד כל עוד אתם דואגים להתייעץ או לרכוש את הביטוח הנכון מבעוד מועד ולא לחכות לרגע שתרדו מהמטוס, עדיף לכם להתרכז בחופשה מאשר לבדוק מה אפשר לעשות בשביל לבטח אותה.