להתייעץ עם מומחים על ביטוח משכנתא

תנאי לאישור משכנתא מהבנק הוא ביטוח משכנתא אותו ניתן לרכוש מאחת מחברות הביטוח או דרך הבנק עצמו. על מנת לחסוך עלויות נהוג לרכוש את הביטוח מחברות הביטוח שמציעות במרבית המקרים מחירים נמוכים יותר בהשוואה לביטוח הנרכש מהבנק ממנו לוקחים משכנתא. הביטוח מורכב משני ביטוחים עיקריים – ביטוח מבנה וביטוח חיים. מטרת הביטוח כפולה ונועדה להגן על הבנק ולהבטיח את השבת כספו במקרה של מוות ,הלוואה וכדי להגן על שלמות הנכס במקרה של שריפה, מלחמות, נזקים כתוצאה מאסונות טבע ופגעי מזג האוויר ועוד. הביטוח מעניק הגנה גם ללווה, לכן למעשה הוא חשוב לשני הצדדים- הלווה והבנק.

להתייעץ עם המומחים

משכנתא היא התחייבות כספית ארוכת שנים וברוב המקרים זוהי ההחלטה הכלכלית החשובה ביותר של בני הזוג. כדי למזער טעויות וכדי לקבל החלטות נכונות ומותאמות אישית חשוב לפנות למומחים בתחום ויש להתייעץ קודם עם אנשי מקצוע מנוסים בפורום למשכנתאות. ייעוץ מקצועי מאפשר לבני הזוג לחסוך כסף רב ולהתאים את המשכנתא בהתאם ליכולות הכספיות ולתנאי השוק. חשוב להרכיב תמהיל משכנתא באמצעות יועץ משכנתאות שאינו מייצג את האינטרסים של הבנק ויועץ המשכנתאות ימליץ גם על ביטוח המשכנתא המשתלם והנכון ביותר לבני הזוג.

שקט נפשי

כאמור, ביטוח משכנתא נועד להעניק שקט נפשי לבנק וללוקחים משכנתאות. ביטוח החיים מבטיח כי הבנק יקבל את סכום המשכנתא שהלווה במקרה של פטירת הלווה בטרם עת. ביטוח החיים חשוב גם ללווה כיוון שהוא מגן על בני משפחתו ואלה לא ייאלצו לאחר המקרה הטרגי להתמודד גם עם נטל המשכנתא והעול הכלכלי הכבד שנחת עליהם לפתע. גובה הביטוח משתנה בהתאם למאפיינים האישיים של הלווה ולפי מצב בריאותו. לכן לפרמטרים כמו גיל, מצב הבריאות, עישון כן או לא וגורמים נוספים יש השפעה ישירה על עלות הפוליסה.

ביטוח המבנה נועד לכסות נזקים העלולים להיגרם לנכס כתוצאה ממלחמות, נזקי טבע ומקרים נוספים המוגדרים בפוליסה. יש להדגיש כי ביטוח מבנה אינו כולל ביטוח על התכולה. עלות הביטוח משתנה בהתאם לשווי הנכס, גודל ופרמטרים נוספים. במידה ונגרם נזק לנכס יקבל הבנק פיצוי כספי מחברת הביטוח כדי להחזיר את הנכס למצבו הקודם והתקין.