ביטוח טיולים מאורגנים לרומא – למה חשוב לעשות ביטוח לנסיעה לרומא?

רומא מדורגת באופן קבוע ברשימת הערים המתוירות ביותר באירופה כשמדי שנה נוהרים אליה באופן ממוצע בין שבעה לעשרה מיליון תיירים מכל רחבי העולם. האמת היא שאין זה פלא, שכן רומא היא אחת הערים העשירות ביותר בעולם מבחינת אוצרות תרבותיים, לרבות אתרים ארכיאולוגיים, מוזיאונים, אתרי דת וקדושה ועוד.

כאשר יוצאים לטיול מאורגן ברומא, ניתן לטייל בראש שקט תוך ידיעה ברורה שלא תפספסו אף מונומנט היסטורי או אתר בעל חשיבות תרבותית. עם זאת, גם אם אתם הולכים לקחת חלק בטיול מאורגן שמנוהל על ידי חברת תיירות מקצועית ובעלת מוניטין, הרי שאיש לא יכול להבטיח לכם שהטיול יהיה חף מתקלות וכאן בדיוק נכנס לתמונה ביטוח נסיעות לרומא.

כי "מה כבר יכול לקרות ברומא"?

מאחר ומדובר כאמור על אחת מהערים המתוירות ביותר בעולם, מן הסתם רשויות החוק ברומא עושות ימים כלילות על מנת להבטיח את ביטחונם האישי של המטיילים בה. לפיכך, באופן עקרוני אכן מדובר על טיול הצופן בחובו פחות סכנות בהשוואה לטיול המתנהל בארצות המזרח הרחוק או במדינות דרום אמריקה, אך עדיין – די במזוודה שלא תגיע ליעדה או בכייס זריז ומיומן, בשביל להרוס את הטיול ולגרום לכם לעוגמת נפש של ממש.

כל זאת מבלי להזכיר את העובדה כי מדי שנה הולכים לעולמם כשמונת אלפים בני אדם כתוצאה מתאונות דרכים באיטליה, הסובלת מצפיפות חמורה של כלי רכב פרטיים. למעשה בעוד שבישראל שיעור התאונות השנתי עומד על 156 לכל מאה אלף תושבים, הרי שבאיטליה שיעור זה עומד על 307 תאונות לכל מאה אלף תושבים (נכון לשנת 2012) ובשנת 2006, הלכו לעולמם 261 נפגעי תאונות דרכים ברומא לבדה.

למעשה לקראת סוף העשור הקודם, הוכרזה רומא על ידי ארגון הבריאות העולמי בתור העיר המסוכנת ביותר מבחינת שיעור תאונות הדרכים. אמנם מאז ועד היום נעשו מאמצים רבים להפוך את כבישי העיר לבטוחים יותר, אך עדיין מדובר על אחת הערים המסוכנות ביותר שישנן מבחינה זו.

החשיבות של ביטוח מותאם אישית

נכון להיום ניתן לרכוש ביטוח נסיעות לרומא ממספר גופים, המעניקים סוגים שונים של כיסויים כשחלק מהגופים אף ישמחו לספק לכם ביטוח ללא תשלום. עם זאת, ישנו הבדל משמעותי בין סוגי הכיסויים המוצעים לכם ובהתאם גם הבדלים משמעותיים הקשורים לגובה הפיצויים להם תהיו זכאים במידה והביטוח יידרש. לאור זאת, מומלץ ביותר לקרוא את האותיות הקטנות בפוליסות הביטוח השונות ולהתאים עבורכם את הפוליסה המתאימה ביותר באופן אישי.

בין היתר חשוב לשים לב לנקודות הבאות:

  • האם הדיל שסגרתם דרך חברות הנסיעות שרשמו את הטיול המאורגן, האם יש הנחה בעקבות הדיל?
  • האם הביטוח מכסה אתכם כנגד איחור בהגעת המזוודות ומה הוא גובה הפיצוי עבור אובדן של מזוודה?
  • האם הביטוח מספק פיצוי עבור ימי אשפוז ועד איזו תקרה?
  • האם הגוף שמספק לכם את הביטוח מעמיד לרשותכם מוקד טלפוני הזמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע?
  • במידה ואתם סובלים ממחלה כרונית שעלולה להחמיר במהלך הטיול ברומא ובמידה ואתם מעל גיל שישים, האם הביטוח מתייחס למצבכם הרפואי ולגילכם?
  • מעבר לכל זה מומלץ מאוד לדאוג לביטוח שיתחיל יום אחד לפני הטיסה ויסתיים יום אחד אחרי תאריך הנחיתה המשוער, ליתר ביטחון.