עשרה טיפים לחסכון בטיול הקרוב לחו"ל

מתכננים חופשה בחו"ל? למרות שמדובר בעניין שכיח, זו עדיין הוצאה כספית משמעותית. האם אפשר לחסוך ולצמצם את ההוצאות הללו? בהחלט כן. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעמוד במשימה בהצלחה:

1. לקבוצה גדולה – דירת נופש עדיפה על מלון

אם אתם יוצאים לחופשה משפחתית, אם אספתם סביבכם קבוצת חברים או אם זהו טיול של כמה משפחות – חפשו דירות נופש ולא מלונות. כך, לא תצטרכו לשלם עוד על תוספת אדם בחדר או גרוע מזה: לשלם על חדר נוסף.

2. אל תתפתו לטוס בתאריכים המבוקשים ביותר

רוב המטיילים בוחרים לטוס לחו"ל, באופן טבעי בחופש הגדול, בחגי תשרי ובחופשת הפסח. אלו התקופות העמוסות ולכן גם היקרות ביותר. נסו למצוא כמה ימים נוחים לחופשה שאינם נופלים על תאריכים אלו – ותרוויחו בגדול.

3. היום כל אחד יכול למצוא טיסה בזול

זו יכולה להיות הזמנה מראש, בחירה בקונקשן או בטיסת צ'רטר, רכישת כרטיסים בחברת לואו קוסט ועוד. כך או כך, היום פשוט מאוד לאתר טיסות זולות, גם בזכות אתרי הטיסות המובילים, שמציעים שלל אופציות מפתות ומשתלמות.

4. השוו את מחירי הביטוח מראש

אמנם ביטוח נסיעות עולה בממוצע כ-1.5 דולרים ליום, אך כאשר מדובר בטיול ארוך או רב משתתפים, כל הנחה תהיה שווה כסף רב. השוו בין מחירי הביטוח באתרי ההשוואות הייעודיים (כדוגמת Wobi) ואתרו את הפוליסה המשתלמת ביותר.

5. חפשו את האטרקציות החינמיות

היום אפשר ללמוד דרך האינטרנט, מראש, אילו אטרקציות מוצעות לכם בחינם ביעד אליו אתם מגיעים. אגב, ישנן אטרקציות שמציעות כניסה בחינם במועדים מסוימים בלבד או כרטיסים משפחתיים זולים במיוחד. שימו לב לכך.

6. תחבורה הציבורית? רכשו כרטיסים לנסיעות מרובות

התחבורה הציבורית במקומות רבים בחו"ל יעילה מאוד, ואמורה לשרת אתכם היטב. עם זאת, הימנעו מרכישת כרטיס נסיעה בודד. רכשו כרטיסים לשבוע ואף לחודש במידת הצורך, ותיהנו ממחירים זולים במיוחד.

7. הכינו צידה לדרך

על תחושת רעב או צמא קשה לשלוט. במקום לעצור במקום היקר ביותר, הצטיידו מראש בבקבוקי מים מלאים ובכריכים ותחסכו כסף רב. אגב, הסופר מתחת למלון שלכם יהיה לרוב האופציה הזולה ביותר להצטיידות.

8. מסעדה? עדיף בצהרים

ברוב המסעדות (ובעיקר העממיות יותר), ארוחות הצהרים הן הזולות יותר – בשל הפורמט ה'עסקי'. אם החלטתם לעצור במסעדה, עדיף שלא תעשו זאת בערב, אז המחירים גבוהים הרבה יותר בדרך כלל.

9. בררו היכן ניתן ליהנות מ-WiFi בחינם

אין ספק שחבילות הגלישה לחו"ל הן היום המוצרים הסלולאריים היקרים ביותר. אם תגלו שבאזור בו אתם מטיילים ישנן מספיק נקודות גלישה חינמיות, לא תצטרכו לרכוש חבילה כזו. את השיחות תשאירו לארץ – או בצעו דרך הסקייפ.

10. הימנעו מסידורים של הרגע האחרון

בדקו מראש האם הדרכון שלכם בתוקף – חידושו בשדה התעופה יעלה 1,250 ש"ח; בצעו המרה למטבע זר עוד בארץ, משום שבשדה או בחו"ל מחירי העמלות גבוהים מאוד. הכלל ברור: סידורים שניתן לעשות גם שבועות מראש, לא מומלץ לדחות ליום הטיסה.