ביטוח חיים למשכנתא – כיסוי מפני מוות

ביטוח חיים למשכנתאבאם אתם רוכשים דירה בזמן הקרוב, הרי שמרבית הסיכויים הם שתוכלו לעשות זאת אך ורק בעזרתה של הלוואת משכנתא. אלא שכאשר אתם ניצבים מול פקידי הבנק, פתאום אתם נתקלים במונח של ביטוח משכנתא. אתם בריאים לחלוטין, אבל הפקיד מדבר על חשיבותו של ביטוח חיים למשכנתא. מהי בדיוק מהותו?

על ביטוח חיים למשכנתא

תכליתו של ביטוח משכנתא היא להבטיח עבור הגורם המעניק את ההלוואה כי הכספים יוחזרו אליו בכל מקרה. הוא מורכב משני חלקים עיקריים: הראשון, ביטוח מבנה למשכנתא, נוגע לנכס המגורים עצמו, ולשורה של פיצויים שחברת הביטוח מעניקה במקרה של פגיעה מהותית בו.

הרכיב השני, ביטוח חיים למשכנתא, נוגע לענייננו יותר. הוא נועד למעשה לכסות את הבנק בפני מקרה מוות של הלווה, חלילה, אשר יגרום להפסקת התשלומים עבור המשכנתא. במצב הזה, חשוב להדגיש ששאיריו של הנפטר לא יהיו זכאים לפיצויים. סעיף זה של ביטוח הינו בין הגורם המבטח למוסד הפיננסי בלבד, להבדיל מביטוחי חיים רגילים.

את הביטוח ניתן להרחיב

נקודה משמעותית שראוי לתת עליה את הדעת היא שאת ביטוח החיים למשכנתא ניתן להרחיב, ממש כמו כל פוליסה למעשה. במקרה האמור, מדובר לרוב על הוספת מקרים ביטוחיים, כך שיכללו בתוכם, בין השאר, מצבים של נכות זמנית או מוחלטת, מחלות כרוניות, אובדן כושר עבודה וכן הלאה.

חשוב לזכור שבכל אחד מהמקרים, הסכם הפוליסה הספציפי מהווה המסמך החשוב ביותר בדרך לקביעת הפיצויים: כך, למשל, רשימת המקרים לכיסוי, או לחילופין גובה התשלומים שיועברו על ידי הגורם המבטח. מכאן, גם שיש פערים בין פוליסות שונות בתחום של ביטוח חיים למשכנתא. אז מה עושים?

הפתרון: השוואת ביטוחים

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים גילו כי על מנת לצמצם את הוצאות המחייה שלהם, נדרש מהם להיות צרכנים אקטיביים הרבה יותר. כתוצאה מכך, רבים החלו להשקיע מאמצים שונים במציאת ההצעה המשתלמת ביותר עבורם, והם חוסכים בדרך זו הון תועפות.

גם במקרה של ביטוח חיים למשכנתא, הדבר נותן את אותותיו: כיום, יש מספר אתרי השוואת ביטוחי משכנתא, בהם ניתן לבחון את ההצעות הרלוונטיות של חברות הביטוח – על פי מאפייני המבוטח, מדיניות החברה ועוד. רק כך ניתן להתקרב לעבר הבחירה המושכלת ביותר, ולקוות כי הפוליסה תישאר לה על הנייר תמיד.

להשוואת מחירי ביטוח משכנתא ב-Wobi

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *