ביטול כיסוי כבודה בביטוח הנסיעות

בדרך כלל, כשאנשים חושבים על ביטוח נסיעות לחו"ל, עולה לנגד עיניהם תמונה של פוליסה הנועדה, בראש ובראשונה, לכסות מקרים של פגיעות פיזיות במדינה הזרה. לא כולם יודעים, אבל חלק משמעותי בפוליסות אלה נוגע דווקא למטענו של הנוסע. מרגע שנותנים את הדעת על רכיב ביטוחי זה, עומדת דילמה מרכזית אחת: להשאיר את הסעיף, או לבטלו?

המשמעות של ביטוח כבודה

ביטוח כבודה, אם כן, נועד להעניק פיצוי כספי במקרה שנגרם נזק מהותי למטענו של הנוסע, בין אם עקב גניבה, אובדן, פגיעה פיזית או כל דבר אחר. עם זאת, חשוב לתת על הדעת שסעיף ביטוחי זה אינו מוחלט, אלא מתייחס מראש לשורה מוגדרת של פריטים, ביניהם המזוודה עצמה, ארנק, שעון ועוד.

מכאן, נובע כי הכיסוי של ביטוח מטען במסגרת ביטוח נסיעות אינו מוחלט. מחשב נייד, טלפון או כסף מזומן אינם נכללים לרוב תחת הביטוח, אלא במקרים מיוחדים (או בתוספת תשלום). מגבלה נוספת נוגעת לאחריות, שלעיתים נופלת על צד ג', לרבות מטוס או אוניה. במצב כזה, ייתכן כי חברת הביטוח תתנער ממתן הפיצויים, ובצדק גמור.

הסוגיה הכלכלית

גובה הפיצוי הניתן במסגרת ביטוח הכבודה, כמו גם דרגת הסיכון של הנסיעה, מהווים המשתנים העיקריים שאנשים נותנים עליהם את הדעת טרם הוספת רכיב ביטוח זה. כאן, המדיניות של כל חברה בתחום הביטוח שונה, וישנם פערים עצומים בגובה הכיסוי אשר מעניקות הפוליסות שהן מציעות. עם זאת, ברוב המקרים הסכום המקסימלי של הפיצויים יגיע עד לכ-2,500 דולרים.

שאלת השאלות: האם לבטל את הסעיף?

הוספת סעיף המתייחס לביטוח הכבודה בפוליסת ביטוח נסיעות מייקר אותה, מטבע הדברים. לכן, רבים הנוסעים לחו"ל בוחרים לוותר על סעיף זה במסגרת הביטוח, ולו מכיוון שהם סבורים שהתועלת לא שווה את ההשקעה, או לחילופין שאין סבירות גבוהה למימושה של הפוליסה.

ההמלצה שלנו היא לשמור את סעיף ביטוח המטען למקרים בהם נוסעים לנסיעות ארוכות בחו"ל, כאלה אשר כוללות לינה במספר רב של מדינות, ערים או מלונות. כך, הכיסוי יהיה לרוב נחלתם של התרמילאים השונים, ביעדים בטוחים פחות דוגמת המזרח הרחוק או דרום אמריקה. הנוסעים לחופשות קצרות הרבה יותר יכולים בהחלט לוותר על הסעיף, וליהנות מפוליסת ביטוח נסיעות זולה הרבה יותר.

מידע נוסף אודות ביטוח כבודה באתר

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *