מסמך היעדר תביעות מחברת הביטוח

באים לחדש את ביטוח הרכב? רוכשים ביטוח מקיף? היכונו להשפעה משמעותית של היסטוריית הנהיגה שלכם על מחיר הפוליסה. מה שרבים אינם יודעים הוא שגם לעבר הביטוחי השפעה חשובה לא פחות. בהקשר הזה, יש שחקן מרכזי אחד, והוא מגיע אליכם בדואר מדי שנה. קוראים לו מסמך היעדר תביעות.

על מסמך היעדר התביעות

מדי שנה, שולחות חברות ביטוח מסמכים שונים הנוגעים לחידוש הפוליסה, כאשר אחד המרכזיים שבהם הוא היעדר התביעות. תפקידו של האחרון להעיד כי בשנה הביטוחית האחרונה לא נערכו תביעות ביטוח רכב מטעמו של המבוטח, בין אם המדובר הוא בפוליסות ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. אין למסמך כל השפעה, יש לציין, על ביטוח חובה.

באיזה פרק זמן מדובר? אם כן, כמובן שתביעות ביטוח שנעשו לפני עשרות שנים אינן נחשבות משום בחינה שהיא. ההגדרות שונות אצל כל חברה הפועלת בתחום, אולם ברוב המקרים הטווח שיילקח בחשבון הוא שלוש השנים האחרונות. המסמך, לכן, יציג את ההיסטוריה של שנים אלה בלבד.

ההשפעה על מחיר הפוליסה

מעבר לחשיבות סמלית, הרי שלמסמך היעדר התביעות ערך רב גם בקביעת מחיר הפוליסה החדשה, בין אם באותה חברת ביטוח ובין אם באחרת. כידוע, חברות ביטוח קובעות את מחיר הפוליסות בהתאם לסבירות שאלה ימומשו הלכה למעשה. כך, נהג שהפעיל בעברו מספר פעמים את הביטוח, ייתכן שיעשה זאת פעם נוספת. וכמובן שזה משפיע על המחיר.

היעדר תביעות נועד להבהיר לחברת הביטוח כי הנהג המעוניין בפוליסה "נקי" מהגשה של תביעות ביטוח, ולכן, מטבע הדברים, סביר פחות שיעשה זאת בהמשך. במילים אחרות: מסמך היעדר תביעות יכול להוזיל במידה משמעותית את מחירה של הפוליסה ("בונוס"), ובאותה מידה- היסטוריה ארוכה של תביעות תייקר אותה ("מאלוס"- תוספת).

חשוב: להציג את המסמכים

כל חברת ביטוח תדרוש הצגה של מסמכים ביטוחיים רלוונטיים טרם שקילת הבקשה לפוליסה. ההמלצה הברורה היא להעביר אותם, אפילו אם המשמעות של אלה היא ייקור מה של מחיר הפרמיה החודשית. ביטוח מקיף או צד ג' אינם חובה, אך כשעושים אותם- חשוב לדווח על העבר והפרטים האישיים בצורה אמינה. רק כך ניתן להתאים את הפוליסה לצרכים.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *