האם כל יציאה לחו"ל מצריכה ביטוח נסיעות?

בין סוגי הביטוח הקיימים כיום, אחד הנפוצים ביותר הוא ביטוח נסיעות לחו"ל. בין אם המטרה היא נופש קצר, טיול ארוך בדרום אמריקה או נסיעה לצרכי עבודה, עומדת בפני הטסים שאלה מהותית אחת: האם לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל?

אנחנו נתייחס כאן למאפיינים הבסיסיים של ביטוח זה, וננסה להחליט אם רצוי לעשות אותו טרם כל יציאה לחו"ל. בסופו של דבר, נגיע גם למסקנה חד משמעית בנושא.

היתרונות של ביטוח נסיעות לחו"ל

כידוע, מרגע שדורכים על אדמתה של מדינה זרה, כל הכיסויים הביטוחיים הניתנים בישראל במסגרת חוק הבריאות או ביטוחי קופות החולים מתבטלים להם. מרגע זה, עומד הנוסע חשוף לחלוטין. על כל אשפוז, טיפול רפואי או רכישת תרופות, הוא נדרש לשלם מכספו. כמו כן, עבור כל אובדן או פגיעה במטענו האישי, הוא לא יקבל פיצוי. אם מוסיפים לכך את ההתנהלות הקשה ממילא במדינה זרה, מבינים את הקושי הרב שנוצר.

ביטוח נסיעות כולל בתוכו את כל הדברים האלה, ואף מעבר לכך. חשוב לזכור שהוא הכתובת של הנוסעים במקרה של כל צרה רפואית. הוא מעניק שקט נפשי, ומאפשר, אפילו בצורתו הבסיסית, לקבל פיצויים כספיים נכבדים ביותר. המחיר שיש להוציא על הביטוח, שאינו גבוה מדי גם ככה, מתבטל בשישים אל מול המעלות הרבות של ביטוח נסיעות לחו"ל.

אז מתי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל?

מעבר לפוליסות ביטוח חופשה בסיסיות, הרי שבהתאם לצרכי הנסיעה ניתן לבחור בכיסויים רחבים עוד יותר. ביטוח תרמילאים, למשל, כולל בתוכו בדרך כלל גם שירותי חילוץ והצלה, כיסוי לנזקי ספורט אתגרי וכן הלאה. דוגמא נוספת היא ביטוח סקי, אשר יכסה פציעות נפוצות הנגרמות עקב ספורט חורפי מסוכן זה, כמו גם כיסוי אפשרי על הציוד עצמו.

כמובן שחשוב להדגיש כי הסיכויים למימושו של ביטוח נסיעות לחו"ל גדולים יותר בטיול תרמילאים ארוך, על שלל סכנותיו האפשריות, מאשר בחופשת סוף שבוע באי יווני כלשהו. אבל, וזה אבל גדול ביותר, ההמלצה הברורה היא שלא לטוס לחו"ל ללא כיסוי. נכון, אפשר לרכוש בנסיעות הקצרות יותר ביטוח מקיף פחות, אך לא לוותר עליו לחלוטין.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *