ביטוח נסיעות לבני גיל הזהב

ידוע לכולנו כי בשנים האחרונות עלתה איכות החיים שלנו במידה רבה. הדבר נוגע גם לאוכלוסייה המבוגרת יותר. כיום, בני גיל הזהב פעילים יותר ומנצלים את זמנם באופן פורה הרבה יותר. במסגרת זו, ניתן למנות גם נסיעות לחו"ל למטרות מגוונות. כשאלה יוצאות לפועל, חשוב מאד לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל המותאם לבני גיל הזהב.

המאפיינים הייחודיים של האוכלוסייה המבוגרת

חשוב להדגיש כי עם כל הכבוד לעלייה באיכות החיים בקרב האוכלוסיה המבוגרת, הרי שהיא עדיין רחוקה מלהיות חפה מבעיות. המערכת החיסונית של מבוגרים רבים אינה חזקה מבעבר, וחלקם סובלים ממצבים רפואיים ייחודיים או מחלות קודמות. לכן, ביטוח נסיעות סביר יותר שיהיה מופעל עבור בני גיל הזהב מאשר האוכלוסיה הצעירה והבריאה יותר.

דבר זה משפיע רבות על הפוליסות המוצעות לאוכלוסייה המבוגרת יותר. העובדות הן כי חברות ביטוח רבות אינן ששות, בלשון המעטה, להעניק פוליסות ביטוח לבני גיל הזהב. ברור כי פוליסות ייחודיות כמו ביטוח סקי או ביטוח תרמילאים כלל לא יינתנו לרכישה במצב בריאותי רעוע, בעוד אחרות, לרבות פוליסות ביטוח חופשה בסיסיות, יהיו יקרות יותר.

מה כוללות פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל למבוגרים?

עקב הגורמים המפורטים מעלה, הרי שביטוחי הנסיעות לבני גיל הזהב כוללים מספר מאפיינים שיש לתת עליהם את הדעת. כאמור, רבים מהם כוללים סעיפים של החמרה במצב בריאותי קיים, וכן מתייחסים למחלות רפואיות מוגדרות. בהתאם למצבו הבריאותי של הקשיש, רצוי לבדוק כי הפוליסה באמת מעניקה מענה ראוי לבעיות שעלולות להתעורר.

כך, למשל, מבוגרים רבים נוטלים תרופות באופן קבוע: חשוב לבדוק שהפוליסה אכן מתייחסת למקרים מסוג זה, ומציעה, למשל, החזרים על רכישת תרופות במקרה של אובדן. סעיפים חשובים אחרים נוגעים להחזרים עבור טיפולים ואשפוזים, הטסות רפואיות לישראל, ביטולי נסיעה וכן הלאה.

אישור הביטוח לא מובן מאליו

חברות ביטוח נוטות להחמיר את התנאים לאישור הפוליסה כשזה נוגע לבני גיל הזהב. כך, תנאי בסיסי בחלק מהחברות הוא הוכחה שהקשיש לא התאשפז בחודשים הקודמים לנסיעה. מכיוון שגם מחיר הפוליסה נוטה להיות גבוה יותר, מומלץ לערוך השוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל, ולראות אם החזרים כספיים אפשריים מטעם קופות החולים, למשל.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *